Výhody digitalizácie skladu

19. februára 2024

Pre výrobcov spôsobili prebiehajúce zmeny globálnych potrieb v následku pandémie tak dopytové, ako aj ponukové šoky. Výrobcovia reagovali orientáciou na nové trhy, odhaľovaním nedostatkov vo svojich procesoch a zdôrazňovaním oblastí, ktoré je potrebné zlepšiť. Jednou z kritických oblastí, ktoré vyšli najavo, sú procesy skladového hospodárstva.

Ak ste doteraz neprešli digitalizáciou a optimalizáciou skladového hospodárstva, tak ste pozadu za konkurenciou. Ako sa môžu podniky tvárou v tvár kríze pripraviť na úspech? Ako môžu byť súčasťou tých 42%, ktorí sa objavujú po digitalizácií skladov silnejší ako predtým?

Znížte úniky ziskovosti prijatím digitalizácie vo vašom sklade

Neoptimalizované skladové procesy zvyšujú náklady a znižujú zisky. Digitálna transformácia, najmä s technológiami poskytujúcimi prehľad o riadení skladu vďaka ERP systému a dodávateľskom reťazci, je kľúčová pre získanie konkurenčnej výhody počas a po prerušení.

Poskytovanie informácií v reálnom čase všetkým zapojeným do skladových operácií ponúka niekoľko výhod:

Menej chýb

Automatizácia a zachytávanie údajov v reálnom čase zabraňujú chybám pri zadávaní údajov a vyhýbajú sa problémom, ako sú skladové zásoby alebo zbytočné zmeny objednávok.

Úsporu času

Spracovanie v reálnom čase eliminuje oneskorenia spôsobené ručným zadávaním, čím sa zvyšuje efektivita úloh, ako je vychystávanie objednávok a doručenie.

Úspora nákladov

Digitálna presnosť pri riadení zásob zabraňuje plytvaniu zbytočnými objednávkami alebo urýchlením v dôsledku nedostatku.

Vyššia spokojnosť zákazníkov

Presné údaje o zásobách v reálnom čase zvyšujú spokojnosť zákazníkov a zamestnancov znížením chybovosti a stresu pri preprave.

 

5 spôsobov, ako začať transformáciu skladu v roku 2024

Začiatok digitálnej transformácie v sklade začína prijatím technológie čiarových kódov integrovanej do vášho ERP systému. Tento krok pomáha eliminovať chyby, zlepšuje sledovateľnosť a zefektívňuje procesy. Tu je päť tipov, ako naštartovať transformáciu skladu:

ERP systéme pre logistiku

Zefektívnite procesy tým, že nebudete potrebovať papier

Integrujte skenovanie čiarových kódov do svojho ERP a získajte spoľahlivé údaje o transakciách na poschodí v reálnom čase.

Ušetrite čas automatizáciou štítkov

Implementujte zariadenia na čítanie čiarových kódov na okamžité skenovanie údajov do riadeného skladu napr. v ANS ERP, čím sa zjednoduší proces skenovania.

Získajte väčšiu viditeľnosť zaznamenávaním údajov v reálnom čase

Snímače čiarových kódov eliminujú potrebu, aby personál z kancelárie volal do skladu na kontrolu zásob, čím sa zvyšuje efektivita.

Znížte stratu času skenovaním čiarových kódov

Skenovanie čiarových kódov zaisťuje presné informácie v reálnom čase, čím eliminuje potrebu neustálej komunikácie medzi kanceláriou a skladom.

Získajte presnejšie informácie overovaním pri prijímaní, presúvaní a vyberaní.

Skenovanie čiarových kódov okamžite overí kľúčové informácie, čím sa zabráni chybám pri preprave a počte zásob.

 

Očakávaná návratnosť investícií z digitalizácie skladu

Spoločnosti, ktoré integrovali skenovanie čiarových kódov so systémami ERP akým je aj riadený sklad ERP AN Systems, uvádzajú rôzne výhody, vrátane:

  • 90% zvýšenie viditeľnosti s informáciami v reálnom čase z jedného zdroja.
  • Vylepšená presnosť zásob, najmä počas koncoročných sčítaní.
  • Zjednodušené pracovné postupy a efektívnejšie procesy vychystávania.
  • Zvýšená produktivita a prevádzková efektivita.
  • Zlepšený zákaznícky servis a spokojnosť.

Prijatím integrovaných systémov ERP a čiarových kódov sa podniky pozicionujú nielen na to, aby prežili krízy, ale aby sa pripojili k 42 % firmám, ktoré zvyšujú príjmy a získavajú konkurenčnú výhodu.

Ak máte záujem získať viac informácií o ERP Systéme AN Systems, neváhajte nás kontaktovať TU.