Vernostný program ako ho zvládnuť jednoducho a rýchlo.

7. júna 2023

Získavanie verných zákazníkov v maloobchode by malo byť kľúčovou súčasťou akéhokoľvek obchodného plánu. Zákazníkov získavať stojí päťkrát viac ako udržať tých existujúcich, takže zvyšovanie vernosti a udržiavanie zákazníkov je nevyhnutné na zníženie nákladov. Mnohé firmy to robia prostredníctvom vernostných programov, partnerstiev v oblasti marketingu, poskytovania zliav na ďalší nákup zákazníka a iných podobných taktík.

Avšak sledovanie trendov v oblasti získavania verných zákazníkov a toho, čo vaši zákazníci naozaj chcú vidieť v roku 2023, je veľmi dôležité. To, čo si spotrebitelia želajú od svojich obľúbených značiek, sa neustále mení. Podnikový informačný systém AN Systems ponúka svojim zákazníkom overené riešenia pre implementáciu a správu vernostných programov. Základným pravidlom, je ponúknuť zákazníkom jednoduché a ľahko pochopiteľné riešenie.

Zbieranie bodov sa za posledné roky rozmohlo, v AN Systems už roky pre našich klientov máme komplexné riešenie, kde si môžete namodelovať vernostný program zbierania bodov podľa vami navrhnutých parametrov. A nie len to, môžete si na zbieranie bodov za nákupy naviazať aj ďalšie možnosti, ktoré pokryjeme nižšie.

Kreativite sa medze nekladú a bod sa nemusí vždy volať bod. Body môžu byť pomenované podľa typu podnikania, ktorému sa venujete a zber zliav rovnako.

Zbierať body môžu zákazníci podľa presne stanovených prepočtov. Môžu zbierať aj rôzne druhy bodov, podľa nákup napr. Akciového tovaru. Zľavy za nazbierané body môžu byť percentuálne alebo fixné. Body za nazbierané body, môžu mať tiež časové obmedzenie, aby boli zákazníci motivovaní k ich použitiu.

Odmeny za zbieranie bodov môžete aj automatizovať, napr. Automatickou tlačou poukážky na ďalší nákup, po dosiahnutí určite úrovne nazbieraných bodov. Prípadne odoslaním poukážky elektronickým spôsobom na e-mail zákazníky.

Odmeny za nazbierané body môžu zákazníci používať nakríž predajnými kanálmi. Čiže napr. v predajni alebo aj v eshope.

Oslovte vašich zákazníkov, keď majú narodeniny. S vernostným programom podnikového informačného systému je to hračka, ak máte tento údaj k dispozícií.

Vernostný program v maloobchode sa dá ale využívať aj na ďalších úrovniach:

Ponúknite zákazníkom ďalšie benefity za účasť vo vernostnom programe. Napr. zľavy na dodatočné služby, produkty alebo na servis k vami ponúkanému sortimentu.

Možnosť riešiť reklamácie, či výmeny bez bločkov poteší tiež každého zákazníka, pretože nákupy sa zaznamenávajú na vernostnú kartu alebo do vernostného systému. Náš ERP systém AN Systems pomôže vyriešiť problémy s využívaním vernostných kariet.

Ak chcete zvýšiť celkovú vernosť a udržať si zákazníkov v roku 2023, je potrebné, aby ste mali svoj vlastný program vernosti. Určite by ste mali sledovať najnovšie trendy a preferencie zákazníkov a implementovať ich do vášho programu. Ak ešte nemáte vernostný program, napíšte nám a my v AN Systems vám radi poradíme. Ak už máte, nezabudnite skontrolovať naše zhrnutie najlepších integrácií programu vernosti, aby ste upevnili pozíciu svojej značky ako obľúbenej.

Kontaktujte nás pre detailnejšie informácie a radi vám pomôžeme s nastavením vernostného programu.