Spokojný zákazník a spokojný majiteľ firmy. Je to vôbec možné?

8. novembra 2022

Vratky, slovo ktoré žiadny majiteľ nerád počuje. Ale sú realitou každého maloobchodného alebo veľkoobchodného modelu. Každý z nás snažíme mať rady spokojných zákazníkov, ale zároveň sa snažíme byť profitabilní a zachovať rast firmy.

Vidíme, že spokojný zákazník, je zákazník ktorý sa rád vráti a nakúpi znovu. Prečo by však tento negatívny zážitok pre obidve strany nemohol byť nielen efektívne spracovaný, ale aj s možnosťou pozitívneho výsledku pre obidve strany?

Taká možnosť by tu mohla byť a my sme pri vývoji nášho podnikového informačného systému AN Systems na ňu mysleli. Vytváranie nových a efektívnych procesov v ERP, je základnou mantrou. Preto keď sme videli ako fungujú iné systémy, rozhodli sme sa urobiť to tak, aby bol vlk sýty aj ovca celá.

Poďme ale postupne a vysvetlime si celý proces:

  1. Zákazník príde a chce vrátit tovar v stanovenej lehote.
  2. Predavač/ka ponúka zákazníkovi zľavový kupón na ďalší nákup.
  3. Zľavový kupón sa vytlačí priamo na tlačiarni bločkov.
  4. Zľavový kupón môže/nemusí byť časovo obmedzený.

Ako ste si z vyššie menovaných funkcií informačného systému AN System mohli všimnúť, dochádza tu k viacerým momentom, keď mimo ERP musí byť správne vyškolený aj predajný personál. Ten by mal zákazníkovi vysvetliť výhody kupónu, prečo sa vrátiť naspäť do predajne. Ostatné už je úlohou procesu nastaveného v ERP AN Systems.

Ak patria vaši zákazníci medzi „verných“, tak túto možnosť privítajú. Ak zatiaľ medzi verných nepatria, možno ich motivovať kupónom na ďalší nákup, ktorý ich bude motivovať k tomu, aby sa do predajne znovu vrátili.

Akokoľvek sa rozhodnete, teraz už viete že podnikový informačný systém AN System má možnosti, kedy zákazníkovi vyjsť v ústrety a zároveň ho pritiahnut na ďalší nákup. Napíšte nám a radi vám povieme o ďalších možnostiach ERP AN Systems.