Nenápadný a jednoduchý spôsob ako získať kontakt na zákazníkov v kamenných predajniach.

11. októbra 2022

Skoro každá maloobchodná firma hľadá spôsoby, ako byť v spojení so svojimi zákazníkmi a mať možnosť s nimi komunikovať.  Špecificky kamenné predajne sú v tomto prípade na tom najhoršie. Určite už máte vernostný program prepojený s vaším podnikovým informačným systémom. Ak nie, je najvyšší čas. Či už máte alebo nemáte vernostný program, s ktorého zavedením vam vieme pomôcť, do kamenných predajní vám denne prichádzajú noví zákazníci. Títo aj keď nakúpia, nechcú vernostný program.

Čo ak by tu bol spôsob, ako získať kontakt na zákazníka, ktorý by sám zákazník privítal. Nie je to ale vernostný program. Sú zákazníci, ktorí jednoducho nechcú zbierať body. Ale sú tu zákazníci, ktorí sa potýkajú s iným problémom a tým je reklamácia.

A tu prichádza spôsob, relatívne nový, jednoduchý a nenáročný ak používate napr. náš ERP AN Systems. Týmto spôsobom je elektronický bloček. Čítate správne, elektronický bloček je týmto spôsobom ako získať kontakty na vašich zákazníkov.

Predavač v predajni dokončuje predaj a pripravuje sa vytlačiť bloček. V tomto momente prichádza otázka na zákazníka: „Mali by ste záujem dostať bloček na email? Týmto spôsobom ho nestratíte pre prípadný výmenu/reklamáciu.“ Toto je pre veľa zákazníkov dôležitejší dôvod ako založiť si vernostný program, ale je to nepriama cesta k nemu.

Čo všetko môže zákazník získať elektronickým bločkom mu predavač/ka vysvetlí ďalej:

  • Celá história nákupov, bez potreby bločku pri reklamácií/výmene
  • Ukladanie bločkov vo formáte PDF
  • Zobrazenie a prepojenie bločkov s napr. e-shopom a objednávkami

Tieto a ďalšie praktické dôvody sú pre zákazníkov dôležitejšie ako body. Ale keď už máte kontakt na zákazníka, je s ním možné pracovať. Samozrejmosťou bude pýtať si od zákazníka súhlas s jeho kontaktovaním, ale len tak ako druhoradé. Správna forma komunikácie Vám môže touto zdanlivo jednoduchou formou, vytvoriť veľmi slušnú databázu zákazníkov v krátkom čase. Ďalšou úlohou marketingového oddelenia, už bude práca s touto databázou a jej konvertovanie na stálych a vracajúcich sa zákazníkov.

Využívanie informačného systému AN Systems a funkcionality elektronického ukladania bločku, ale samozrejme prospieva aj životnému prostrediu a tým aj znižuje náklady na tlač či papier do POS. Pretože čím viac zákazníkov si vyberie elektronický bloček, tým viac papieru ušetríte.

Kontaktujte nás ešte dnes a radi vám povieme viac o možnosti elektronického bločku v ERP AN Systems.