Prepojenie dodávateľských skladov do AN Systems

9. marca 2023

Prepojenie dodávateľských skladov má mnoho výhod. Jednou z hlavných je zlepšenie prehľadnosti a efektivity skladových procesov. Vďaka prepojeniu môžu byť zásoby rýchlo aktualizované a disponibilné pre e-shop, čo zabezpečuje rýchlejšie dodanie tovaru zákazníkom a vyššiu spokojnosť s nákupom. Okrem toho umožňuje automatizovať objednávkové procesy, čím sa znižujú náklady na skladovanie a zvyšuje sa efektivita obchodných procesov.

V praxi sa prepojenie dodávateľských skladov do podnikového informačného systému AN Systems ukázalo ako vynikajúci nástroj na zlepšenie konkurencieschopnosti a zvýšenie ziskovosti obchodu. Vďaka tomuto prepojeniu je možné efektívnejšie spravovať skladové zásoby a zabezpečiť dostatočné množstvo tovaru pre e-shop. Toto zlepšenie vedie k rýchlejšiemu plneniu objednávok, zvýšeniu spokojnosti zákazníkov a v konečnom dôsledku k vyššej ziskovosti podniku.

Prepojenie dodávateľských skladov do ERP AN Systems je jednou z najdôležitejších funkcií pre online predajcov, ktorí potrebujú mať aktuálnu a dostatočnú zásobu pre eshop. Cieľom prepojenia dodávateľských skladov je jednoduché a efektívne evidovanie zásob, ktoré sú k dispozícii v externých skladoch.

Existuje viacero spôsobov, ako môže dodávateľ importovať svoju zásobu do podnikového informačného systému ANS. Najčastejšie sa používajú dátové súbory ako XML, CSV alebo TXT, ktoré sa pravidelne sťahujú do systému. Okrem toho môže dodávateľ tiež použiť API (Application Programming Interface), ak má takúto možnosť k dispozícii.

Dodávateľské sklady sa v ERP AN Systems vytvárajú ako samostatné externé sklady. Zásoby sa aktualizujú importom, ktorý sa aktualizuje podľa možností dodávateľa. V systéme ANS je potom vidno na skladovej karte, na ktorých skladoch sa nachádza zásoba, vrátane externých. Táto funkcia umožňuje predajcom vidieť aktuálny stav zásob v reálnom čase.

V prípade, že predajca dostane objednávku na produkt, ktorý sa nachádza na externom sklade, má možnosť nastaviť proces, ktorý automaticky generuje objednávku na dodávateľa. Taktiež je možné vytvoriť hromadnú objednávku na konci dňa alebo za vybrané obdobie. Táto funkcia je pre predajcov veľmi užitočná, pretože zabezpečuje rýchle a efektívne dodanie tovaru z externých skladov.

V prípade, že importujeme zásoby viacerých dodávateľov, ktorí dodávajú rovnaké produkty, je možné vyhodnocovať prioritného dodávateľa na základe definovaných parametrov. Medzi tieto parametre patria napríklad najnižšia nákupná cena, dostatočná zásoba, termín dodania a podobne. Týmto spôsobom môžeme zabezpečiť, že zákazníci budú mať vždy k dispozícii najlepšiu možnú cenu.

Okrem toho, pokiaľ má dodávateľ dostupné na produkte rôzne popisy, je možné ich importovať v dodávateľskej štruktúre alebo ich transformovať do vlastnej štruktúry. Pričom ak sú dostupné obrázky, je ich možné importovať a tým urýchliť identifikáciu tovaru zamestnancami.

Našli ste v príkladoch vyššie možnosti, ktoré by ste radi privítali u seba vo firme? Neváhajte nás kontaktovať a radi vám pripravíme riešenie na mieru alebo identifikujeme a zrealizujeme lepšie riešenie.